#meesteseks
 

#anaalseks

Mis vahet on passiivsel ja aktiivsel anaalseksil? Esiteks muidugi asend, aga erinevus on ka nakatumisohu poolest.

PASSIIVNE ANAALSEKS

ehk „taha saamine“ on äärmiselt riskantne kõigi suguhaiguste leviku osas. Kõige ohtlikum on, kui partner sinusse lõpetab. Päraku limaskest imab vedelikke otse vereringesse ja kui partneri spermas on HI-viirust, siis imendub ka viirus otse sinu verre. HIVi leidub ka eelspermas.

Kondoomid on küll tõhusad, aga mõned suguhaigused (süüfilis ja kondüloomid) võivad ikkagi edasi kanduda, eriti kui kondoom ei kata kogu peenisetüve kuni peenisejuureni.

AKTIIVNE ANAALSEKS

ehk „taha panemine“ ilma kondoomita on passiivsest anaalseksist veidi vähem riskantne. Aga ikkagi. Päraku sees või selle vahetus ümbruses leiduvad suguhaigused võivad panevat partnerit nakatada, kandudes edasi tema kusiti kaudu.

KUIDAS RISKI VÄHENDADA?

Kasuta anaalseksi tehes alati kondoomi! Ja kui seksid korraga mitme partneriga, kasuta igaühe puhul uut kondoomi.

FISTING

Võib ju tunduda, et fisting (pärakuseks käega) on päris ohutu. Aga võta näpust. Näiteks kui teed fisting‘ut mitmele partnerile ja sinu käele on jäänud HIVi nakatunud partneri pärakulima või veri, siis võib see nakatada ka teist partnerit.

KUIDAS RISKI VÄHENDADA?

Kasuta näiteks meditsiinilisi kummikindaid.

Vaata, kuhu minna testima.

#anaalseks

Kui suurelt riskid?

Hindan riski

#paljuriskid

Kui hoolid sõbra tervisest, jaga lehte

Jagan lehte

#sharingiscaring

Kus testida?

Loe edasi

* kehtib kuni märtsini 2015.

Veebilehte rahastab Tervise Arengu Instituut SA Eesti Teadusagentuuri „Eesti teadus- ja arendustegevuse konkurentsivõime tugevdamine teadusprogrammide ja kõrgkoolide ning teadusasutuste kaasajastamine kaudu“ meetme „Tervishoiutehnoloogia teadus- ja arendustegevuse toetamine“ tervishoiuteaduste võimekuse edendamise programmi TerVE ning riikliku HIV ja AIDSi Strateegia aastateks 2006–2015 raames. info@hiv.ee