#meesteseks
 

#oraalseks

Suu pole ainult söömiseks ja plära ajamiseks. Kuigi oraalseks pole nii ohtlik kui anaalseks, võivad selle käigus levida kõik suguhaigused. Partneri kusitist satuvad haigustekitajad sinu kurku ning põhjustavad seal nakkuse. Samuti võivad oraalseksi ajal sinu kurgus leiduvad haigusetekitajad levida partneri kusitisse.

Kõri ei ole nakkustele nii vastuvõtlik kui pärak. Sülje omadused neutraliseerivad mõningaid nakkusi, sealhulgas HI-viirust. Samuti ei ima suu ja kõri nii tõhusalt vedelikke vereringesse kui päraku limaskest.

Kui partner sul suhu võtab, siis HIVi nakatumise oht on minimaalne, kuid palju lihtsamini võid saada muid suguhaigusi nagu klamüdioos, trihhomoniaas, gonorröa, herpes ja süüfilis.

KUIDAS RISKI VÄHENDADA?

Kasuta oraalseksi tehes alati kondoomi! HIVi saamine on suhteliselt ebatõenäoline, kui partner sulle suhu ei lõpeta.

Nakatumise oht on suurem, kui sul on veritsevad, kriimustatud või vigastatud igemed, haavandid suus või kurgupõletik. Vahetult enne oraalseksi tegemist ei ole ka soovitatav hambaid harjata.

PÄRAKU LAKKUMINE EHK RIMMING

Üldiselt pole teada, et keegi oleks päraku lakkumisest HIVi saanud. Ohud on siin aga seoses rooja suhu sattumisega. Kõige sagedamini saadakse päraku lakkumisest A-hepatiiti. Ka gonorröa ja mitmed soolenakkused levivad sel moel.

A-hepatiiti nakatumise eest kaitseb vaktsineerimine! Uuri seda võimalust oma perearstilt.

Vaata, kuhu minna testima.

#oraalseks

Kui suurelt riskid?

Hindan riski

#paljuriskid

Kui hoolid sõbra tervisest, jaga lehte

Jagan lehte

#sharingiscaring

Kus testida?

Loe edasi

* kehtib kuni märtsini 2015.

Veebilehte rahastab Tervise Arengu Instituut SA Eesti Teadusagentuuri „Eesti teadus- ja arendustegevuse konkurentsivõime tugevdamine teadusprogrammide ja kõrgkoolide ning teadusasutuste kaasajastamine kaudu“ meetme „Tervishoiutehnoloogia teadus- ja arendustegevuse toetamine“ tervishoiuteaduste võimekuse edendamise programmi TerVE ning riikliku HIV ja AIDSi Strateegia aastateks 2006–2015 raames. info@hiv.ee