#meesteseks
 

#suguhaigused

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid (STLI) ehk nakkused ehk suguhaigused

levivad peamiselt kaitsmata seksuaalvahekorra ajal (nii anaal-, oraal- kui tupeseksiga). Need kulgevad sageli ilma sümptomite ja kaebusteta. Korraga võib nakatuda mitmesse suguhaigusesse. Paljusid neist saab õigeaegselt avastades kergesti ravida. Väljaravimata suguhaigused võivad mõjutada üldist tervist ja põhjustada kroonilist eesnäärmepõletikku ning viljatust.

Klamüdioosi ja gonorröa

sümptomiteks on urineerimishäired ja valulikkus urineerimisel. Mükoplasmoosi puhul lisandub veel ka ärritus kusiti piirkonnas.

Trihhomoniaasi

iseloomustab limane eritis kusitist.

Süüfilise

sümptomiks on iseenesest kaduvad väikesed ja valutud haavandid. Ravi puudumisel võivad süüfilisetekitajad kahjustada erinevaid organeid.

Hepatiidid

põhjustavad maksapõletikku või maksa kärbumist. A- ja B-hepatiit on vaktsiiniga ennetatavad, aga C-hepatiidil puudub vaktsiin.

HIV

on krooniline viirusnakkus, mida välja ravida ei saa ja mis levib kaitsmata vahekorra kaudu ning suurendab organismi vastuvõtlikkust teistele nakkushaigustele.

Suguhaigustest põhjalikumalt

Vaata, kuhu minna testima.

#suguhaigused

Kui suurelt riskid?

Hindan riski

#paljuriskid

Kui hoolid sõbra tervisest, jaga lehte

Jagan lehte

#sharingiscaring

Kus testida?

Loe edasi

* kehtib kuni märtsini 2015.

Veebilehte rahastab Tervise Arengu Instituut SA Eesti Teadusagentuuri „Eesti teadus- ja arendustegevuse konkurentsivõime tugevdamine teadusprogrammide ja kõrgkoolide ning teadusasutuste kaasajastamine kaudu“ meetme „Tervishoiutehnoloogia teadus- ja arendustegevuse toetamine“ tervishoiuteaduste võimekuse edendamise programmi TerVE ning riikliku HIV ja AIDSi Strateegia aastateks 2006–2015 raames. info@hiv.ee